Elektrikli Araba Sarj Istasyonlari

Elektrikli araba sarj istasyonlari hakkinda genel teknik bilgiler
Günümüz, küresel isinma ve iklim degisikligi nedeniyle olusan sera gazi emisyonlarini azaltmak, ayrica bilinen petrol rezervleri dünyanin ihtiyacini ekonomik ve çevresel kriterlere uygun bir sekilde karsilama yetenegi her geçen gün kaybettiginden elektrikli arabalara geçis artik bir zorunluluk haline gelmistir

Elektrikli arabalar, içten yanmali motorlu araçlara oranla %80' e varan enerji tasarrufu saglamakla birlikte dogayi kirletmeyen, gürültü kirliligine yol açmayan, çevreye duyarli, sessiz ve ekonomik araçlar olarak karsimiza çikmakta ve gelecegin tasitlarini temsil etmektedir. Elektrikli araçlar, konvansiyonel ve hibrit araçlarin aksine, içten yanmali bir motora sahip degildirler. Bu araçlar; sessiz, temiz ve yüksek verimlilikte sürücüsüne keyifli bir sürüs sunmaktadir.

Elektrikli arabalarin yayginlasmasiyla bu araçlarin ihtiyaci duyulan elektrigin dolumu için; kullanici yogunluguna ve dolum süresine bagli olarak farkli tip ve özellikte elektrikli araba sarj istasyonlarin kurulmasi gerekmektedir. Elektrikli araba sarj istasyonlari; sahsi konutlara, sitelere, farikalara, organize sanayi (OSB) bölgelerine, hastanelere, üniversitelere, alisveris (AVM) merkezlerine, havaalanlarina, sehirlerarasi yollara vs. uygun mekanlara benzin ve gaz dolum istasyonlari gibi kurularak yayginlasacaktir.

Elektrikli araba sarj cihazlari katalogu

Referanslar

Sertifikalar